مردان باانگیزه تیم ملی بسکتبال را بیشتر بشناسیم / سفرت بخیر قهرمان

نویسنده : basketball basketball چهارشنبه 25 شهریور 1394 01:45 ب.ظ  •   

فرهیختگان بسکتبال - نفرات تیم ملی بسکتبال بعد از مراسم تودیع که گفته می شود با حضور گودرزی وزیر ورزش و جوانان برگزار می شود بامداد شنبه رهسپار چین محل رقابت های بسکتبال ملت های آسیا می شوند.


کامرانی ؛ با تجربه در بازیسازی

ملی پوشان بسکتبال ایران در چانگشا یک بازیساز تمام عیار دارند.مهدی کامرانی در تمامی قهرمانی های بسکتبال ایران در جام ملت ها حضور داشته و بازیکن تیم ملی در المپیک و رقابت های جهانی هم بود بنابراین باید از او به عنوان یک بازیکن خلاق در مهارت بازیسازی تیم ملی نام برد.کامرانی بعد از یک فصل بازی در رقابت های لیگ چین تجربیات بین المللی خود را برای این دوره از بازی های قهرمانی آسیا چند برابر کرد.

داوری ؛ پاداش باشگاهی

جواد داوری در زمان مهمد بچیروویچ از تیم ملی رفت و شاید بعد از آن هم تمایل چندانی برای بازی در تیم ملی نداشت اما پس از بازی های خوب این بازیکن اصفهانی در بازی های لیگ پارسال ، کادرفنی تیم ملی دوباره داوری را به اردوی این تیم فراخواند . داوری در بازی دو گارد با کامرانی زوج خوبی است و شاید مربیان تیم ملی بر این اساس ترجیح دادند او تا پایان تمرینات در کنار تیم ملی بماند اما نوع بازی با داوری به نظر آنها بستگی دارد.

اصلانی ؛ پیشرفت مناسب

یکی از معدود بازیکنانی که در سال های اخیر پیشرفت خوبی در بسکتبال ایران داشت فرید اصلانی است.او یک بازیکن عادی بود تا اینکه با درخشش در تیم مهرام خودش را به عنوان یک بازیکن با استانداردهای ملی معرفی کرد. در این سال ها اصلانی با اخلاق بر تلاش خود اضافه کرد و اکنون در جمع گاردهای برتر ایران است. او در دفاع شرایط بهتری از جمله دارد اما سجادمشایخی هم تیمی اصلانی در مهرام رقیب جدی او در روزهای پایانی اردوست.

مشایخی ؛ ادامه ترقی

چهار سال پیش در رقابت های باشگاههای غرب آسیا به همراه مهرام و مربیگری مصطفی هاشمی پدیده شد و از آن روز تاکنون در تیم های جوانان و ملی شرایط مناسب خود را حفظ کرد و به ترقی اش در بسکتبال ایران ادامه داد. سجادمشایخی سال ها در کنار مهدی کامرانی بود . نیمکت نشینی این بازیکن با تجربیات خوبی همراه بود که کامرانی و کاپیتان صمد در آن نقش داشتند.مشایخی دو فصل است در مهرام به تنهایی بازیساز است و نشان داد درس های خوبی از گذشته آموخت.

یخچالی ؛ نترس و جسور

در بازی های باشگاهی به یک گلزن تبدیل شد و در رقابت های جهانی اسپانیا به قدری نترس بود که همگان تولد ستاره جوان بسکتبال ایران را باور کردند. او امروز یکی از بازیکنان اثرگذار درک بائرمن سرمربی آلمانی تیم ملی است.بازیکنی در اختیار مربی که برنامه های فنی کادر فنی را در زمین پیاده می کند.یخچالی علاوه بر کیفیت پرتاب در برش های سمت سبد و کارهای دفاعی هم شرایط مناسبی دارد که دست مربی را برای استفاده از این بازیکن باز می گذارد.

آفاق؛ جادوی پرتاب

بازیکنان باتجربه شرایط بسیار خوبی برای تیم در رقابت ها بزرگ به وجود می آورند.جایی که تیم به تجربه یارانش نیاز دارد امثال حامد آفاق به کمک تیم ملی می آیند.آفاق را با پرتاب های جادویی اش بیشتر می شناسند کسی که علاوه بر مثلث تیم ایران با کامرانی – نیکخواه بهرامی – حدادی ، یک پرتاب کننده با قابلیت منحصر به فرد است.آفاق انگیزه های روانی بالایی تا به همراه تیم ملی بسکتبال از آسیا به المپیک ریو برود.

داورپناه ؛ یار جنگنده

 جنگندگی سعید داور پناه یکی از امتیازات این بازیکن در بسکتبال ایران بشمار می آید.او بازی فیزیکی را خوب بلد است و به شایستگی از این نوع بازی کردن خارج می شود.داور پناه در ادوار اخیر لیگ برتر یکی از برترین های بسکتبال ایران بود که سعی کرد جایگاه باثباتی در تیم ملی داشته باشد. هم اینک داورپناه در بین ترافیک بازیکنان دو و سه تیم ملی یکی از بهترین های این تیم است و امتیازی که او را متمایز می کند نوع کار دفاع انفرادی اوست .

جمشیدی ؛ چهره ای جهانی

محمدجمشیدی در رقابت های جام جهانی 2014 اسپانیا با تکنیکی مثالزدنی خود به یک چهره جهانی تبدیل شد. نفوذهای او در موقعیت های متعدد از جمله برنامه هایی است که بازیکن جوان تیم ملی دوره گذشته لیگ روی آن کار کرد هر چند تغییرات کادرفنی تیم پتروشیمی بندرامام تا حدودی بر روحیه و بازی حوان شهرکردی بسکتبال ایران تاثیر منفی گذاشت با این وجود اکنون جمشیدی با اعتماد بائرمن می تواند یکی از خوب های بسکتبال ایران در چانگشا باشد.

نیکخواه بهرامی؛ نگرانی کاپیتان

کاپیتان تیم ملی بسکتبال نگران آمادگی خود بعد از مصدومیت از قسمت کتف است. تکلیف صمد نیکخواه بهرامی امروز و فردا مشخص می شود هر چند بودن صمد در کنار تیم عامل روحی بسیار خوبی است.کاپیتان با تیم ملی در اردوهای آلمان و چین تایپه نبود اما به قدری با تجربه است که تمرین کند و آمادگی اش را برای یک دوره از رقابت های سخت نگه دارد.نام کاپیتان صمد همراه تیم ملی بسکتبال حریفان را بیشتر می ترساند.

ساهاکیان ؛ تشنه پیروزی

اوشین ساهاکیان در سال هایی که هنردوست و تاجیک از بسکتبال در رده ملی جدا شدند بهترین بازیکن موقعیت چهار این تیم بود که ویژگی بارز این بازیکن ارمنی ، دوندگی اوست. اوشین بی ادعا فقط به کاری که در زمین دارد فکر می کند و تابع دستورات کادر فنی است.میزان هماهنگی او در بازی داخلی با حدادی بیشتر از بازیکنان دیگر در این موقعیت است.ساهاکیان به لحاظ فنی نقطه قوت تیم ملی در بسیاری از دیدارهای این تیم در آسیاست.

حسن زاده ؛ تثبیت موقعیت

بازیکنانی که در این سال ها تلاش زیادی داشتند تا موقعیت خود را در تیم ملی تثبیت کنند ، کم نیستند.یکی از این نفرات محمد حسن زاده است.این بازیکن شیرازی در رقابت های جهانی 2010 ترکیه تیم ملی را همراهی کرد اما چند دوره از تیم ملی خط خورد . حسن زاده در لیگ ملی و لیگ حرفه ای فصل پیش یکی از بهترین بازیکنان تیم دانشگاه آزاد بود و بازی های خوب او در رقابت های ویلیام جونز از جایگزین مطمئن برای اوشین ساهاکیان خبر می دهد.

کاردوست ؛ جایگزین حدادی

حدادی بودن در تیم ملی محال است همین طور جایگزین حدادی شدن هم کار ساده ای نیست. اصغر کاردوست بازیکن رشتی تیم ملی بسکتبال در سال هایی که نیمکت نشین حامد حدادی است وظیفه دشواری دارد. کاردوست با عبور از این سال ها و در کنار سنتر مطرح آسیا اینک به تجربه ای بالاتر رسیده است.قدرت بدنی این بازیکن در نبرد زیر حلقه ها نکته ای است که بائرمن به آن توجه دارد.کاردوست فضای خوبی برای بازیکنان پیرامونی ایجاد می کند و مهاجم خوبی نزدیک به سبد است.

حدادی ؛ بی رقیب در آسیا

حامد حدادی سرآمد سنترهای آسیایی است که هر چقدر حریفانی مانند چین ، ژو کی یا جیان لیان را برای جدال با او زیر سبد مسقر کنند یا فیلیپینی ها آندره بلچ را به میدان بفرستند باز این حدادی است که می تواند در تمامی جنگ ها پیروز شود. سنتر 218 سانتیمتری ایران قوت قلب تمامی یازده بازیکن ایران برابر رقباست. با داشتن حامد هم پرتاب راه دور آسانتر می شود و هم اینکه راحت تر می توان به سمت سبد حریفان رفت. ترس از حدادی تمامی بسکتبال آسیا را دربرگرفته است.

ارغوان ؛ همراه خوب

یکی از بازیکنانی که در چند فصل اخیر لیگ برتر بسکتبال باشگاههای ایران درخشید روزبه ارغوان است.او همچنین در این سال ها با اصغرکاردوست برای دومین نفر بعد از حامد حدادی در موقعیت پنج رقابت دارد.فصل گذشته تیم دانشگاه آزاد و روزبه ارغوان در لیگ ملی و لیگ حرفه ای درخشیدند که سهم ارغوان برای دانشگاه آزاد بیشتر از بازی های او در سال های گذشته بود.ارغوان در بسکتبال قهرمانی جهان نیز تیم ملی را همراهی کرده بود و حریفان خاطره خوبی از دفاع او ندارند!آخرین ویرایش: چهارشنبه 25 شهریور 1394 01:52 ب.ظ

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو