استاد حسن کریمی : پیشکسوت یعنی قدمت ، خدمت و پهلوانی

نویسنده : basketball basketball شنبه 28 آذر 1394 03:25 ب.ظ  •   


یکی دیگر از پیشکسوتان سخنران در مراسم گرامیداشت داریوش نبوی و جمشید شریعت نژاد ، حسن کریمی بود که بنا به گفته بسیاری از حاضران در جمع به گردن خیلی ها در بسکتبال حق دارد. استاد کریمی گفت: این وظیفه فدراسیون بسکتبال است که چنین مراسمی را تدارک ببینید و به مقام پیشکسوت ارج بگذارد. پیشکسوتان هر دوره ای در واقع به حرکت بسکتبال استمرار دادند ، سال ها خون و جگر خوردند و امروز این ورزش در اختیار نسل های تازه قرار گرفته است.

این پیشکسوت بسکتبال ادامه داد: در قدیم که هنوز سالن بسکتبال نبود ما در فضای باز بازی می کردیم . زمین را جارو و پارو می کردیم تازه بعد از کلی دوندگی برای آماده سازی زمین به خود بازی می رسیدیم. یعنی اینجوری استمرار دادیم تا امروز که متاسفانه  فدراسیون بسکتبال به پیشکسوتان بهای لازم نمی دهد . بارها به رییس فدراسیون هم  گفتم شما عاشق بسکتبال هستید اما چرا درها را بسته اید و این همه تجربه را نادیده می گیرید؟  

استاد حسن کریمی با اشاره به دکتر نمازی زاده گفت : ایشان استاد مسلم بسکتبال هستند و سرمایه بزرگی برای این ورزش بشمار می آیند اما جایگاه شان در بسکتبال کجاست ؟ من با تعریفی که از پیشکسوت می شود مشکل دارم و به اعتقادم پیشکسوت کسی است که  علاوه بر  قدمت ،  خدمت کرده باشد و پهلوان است. کسی که دست بگیرد و به دیگران کمک کند و با زمان پیش برود همچنین بر دانش خود در هر دوره اضافه کند  پیشکسوت واقعی است .آخرین ویرایش: - -

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic