فتحی : عشق ورزیدن به بسکتبال هنر مردان بزرگ است

نویسنده : basketball basketball شنبه 28 آذر 1394 03:24 ب.ظ  •   


مهندس سعید فتحی از مربیان بسکتبال ایران که از وی به عنوان معمار بسکتبال کنونی با قهرمانی هایی که در آسیا برای نخستین بار در تاریخ بسکتبال ایران به دست آمد، نام برده می شود در مراسم گرامیداشت جمشید شرایعت نژاد و داریوش نبوی مربیان بسکتبال گفت : وقتی جوانتر بودم همیشه فکر می کردم بزرگترین هنرم این باشد به جای بسکتبال ، هنر یادگیری را به بازیکنانم یاد بدهم چون می خواستم به آنها بگویم به منبع اطلاعاتی شان وابسته نباشند و بتوانند از هر پدیده ای استفاده و رشد کنند و همین هم باعث افتخارم شدند .

این مربی بسکتبال که کارهای پایه ای وسیع او در اواخر دهه هفتاد باعث به وجود آمدن موفقیت های بیشمار بسکتبال ایران در سال های بعد شد ادامه داد: وقتی مرا خاک کردند! تازه افتخارآفرینی بازیکنان من آغاز شد در غیاب و بدون حضور من. ولی وقتی پروازم را بالاتر می برم و کمتر موانع ابتدایی را می بینم به ویژگی های آدم های بزرگی می رسم مانند آقایان شریعت نژاد و نبوی دو تا الگوی کاملا متمایز. یکی اصول گرا یک کاملا مصلحت اندیش که  کار آنها ساختن انسان بوده تا بازیکن و این همیشه قابل تقدیر است.

مهندس فتحی ادامه داد : بی شک رشد و اعتلای بسکتبال ایران مرهون غیرت و همت بزرگانی است که تمامی عشق و هنر خود را در ردای مربیگری بر تن کرده تا بتوانند جوانان این مرز و بوم را به این ورزش دانشگاهی علاقمند ساخته است و آنان را آنگونه که شایسته است پرورش دهد. تاثیری که مربی به روی یک ورزشکار دارد  نه فقط به چهار گوشه سالن بسکتبال محدود نمی شود بلکه در تمامی مراحل زندگی آنان نمود پیدا می کند. تبلور اندیشه های پهلوانی و داشتن مرام جوانمردی درس های ناگفته ای است که یک مربی با رفتار خود به شاگردانش می آموزد آنچه  که این دو عزیز در انجامش موفق و سر بلند بودند و به درجه والای استادی رسیده اند.

مهندس فتحی با اشاره به آموزه های مربیان و شرایط کار و زندگی در گذشته گفت: وقتی سخن از عشق به بسکتبال به میان می آید حقیقتا باید آن را در نام آوران گذشته جست و جو کرد. آنانی که در شرایطی از طریق این توپ نارنجی درس های معرفت زمزمه می کردند که نه خبری از قراردادهای آنچنانی بود و نه نشانه ای از رسانه هایی که شهره شدن را به ارمغان می آوردند. وقتی فارغ از شهرت و ثروت خالصانه به خدمت می پردازی آنجاست که چهره ات ،  نامت و یادت ماندگار می شود. امروز بر خود می بالیم که رهروان این دو بزرگوار هستیم . دو نام آوری که نام آشنا هستند ؛ جناب استاد آقای شریعت و جناب آقای نیوی تولدتان مبارک.آخرین ویرایش: - -

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic