دکتر میرزاآقابیگ: پیشکسوت سرمشق جوانان است

نویسنده : basketball basketball شنبه 28 آذر 1394 03:23 ب.ظ  •   


حسن میرزاآقابیگ معاون ورزش استان تهران و کاپیتان تیم ملی بسکتبال در دهه شصت برای دقایقی که پشت تریبون آمد از خاطراتش گفت و اینکه در زمان ریاست فدراسیون مهندس مقدسیان از تیم ملی خط خورد اما با وجود عشق به پیراهن تیم ملی از بازیکنان آن دوره حمایت کرد و خم به ابرو نیاورد.میرزاآقابیگ ادامه داد: سخن گفتن در حضور این همه اساتید و بزرگان بسکتبال کار سختی است بویژه که زمانی شاگرد همه این عزیزان بودم. آقایان شریعت نژاد و نبوی حق بزرگی به گردن بسکتبال ایران دارند . اینکه امروز شاگردان این دو عزیز دست در دست هم برای اساتید خود مراسم تجلیل برگزار می کنند گواه این است آنها در زمان خدمت خود به وظایف و مسئولیت هایی که در زمینه مربیگری داشتند به خوبی عمل کرده اند.

میرزآقابیگ به همراه دکتر فرامرز خالقی از بازیکنان سابق تیم ملی بسکتبال هستند که در فدراسیون های دیگر فعال اند. فرامرز خالقی مرد کاربلد مدیریت این روزها از بسکتبال به هندبال رفته و مدیر تیم های ملی هندبال است اتفاقا در مراسم نکوداشت جمشید شریعت نزاد و داریوش نبوی او عرفان اسماعیلاجیچ سرمربی تیم ملی هندبال را با خود به جمع بسکتبالی ها آورده بود و اهالی بسکتبال با خوش آمد گویی به زبان انگلیسی حق مهمان نوازی را بجا آوردند. دکتر میرزاآقابیگ هم خارج از بسکتبال و مسئولیتی که در ورزش تهران دارد در راگبی ایران مدیریت می کند و موفقیت های کم نظیری در مدت کوتاه بدست آورده است.اما تجارب این دو در بسکتبال و برای بسکتبال چه می شود پرسشی است که در طول برپایی مراسم چندین بار توسط حضار تکرار شد.

معاون ورزش اداره تربیت بدنی ورزش و جوانان استان تهران گفت: استفاده از همه تجارب و اندوخته های این عزیزان بر عهده یکایک شاگردان آنهاست و من با توجه به مسئولیتم در ورزش تهران به همراه  آقای گرشاسبی مدیر کل اخلاق مدار که خود از جنس ورزش بوده و به پیشکسوت احترام می گذارد سعی کرده ایم احترام این عزیزان را حفظ کرده و آنها را سرمشق جوانان ورزشکار کنیم.  آخرین ویرایش: شنبه 28 آذر 1394 03:33 ب.ظ

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic