دکتر هژیر: در مسیر تصحیح و پیشرفت گام برداریم

نویسنده : basketball basketball شنبه 28 آذر 1394 03:23 ب.ظ  •   


دکتر فرهاد هژیر استاد دانشگاه که پیش از این مقالات مهمی در حوزه مدیریت بسکتبال نوشته است از دیگر سخنرانان این مراسم بود. وی گفت : باعث خشنودی من است که اعضای راه انداز بسکتبال از قدیمی ترین ایام تا به امروز اینجا جمع شده اند. هر حوزه ای از فعالیت های اجتماعی تاریخ دارد. بسکتبال به مثابه یک سیستم یا یک نهاد تاریخچه ای داشته که مردان بزرگی راه انداز و شکل دهنده این ورزش شده اند. عده ای در حوزه عمل ، عده ای مدیریتی و برخی در حوزه مربیگری بر اساس نقش شان کار کرده اند تا این قطار امروز به اینجا رسیده است که بتوانیم در آسیا حرف بزنیم . در این راه هر کس یک سهمی داشته است .

دکتر هژیر ادامه داد : طبیعی است تفاوت های فردی بین انسان ها وجود دارد و باید بپذیریم این اصل علمی است در روانشناسی . بعضی تاثیرات افراد کیفی بوده در پیشرفت یک حوزه . جامعه بسکتبال ایران باید قدر همه افراد را بداند که آقایان شریعت نژاد و نبوی بخشی از این جامعه هستند یا دکتر نمازی زاده اولین دانشمد حوزه تربیت بدنس از خانواده بسکتبال است همین طور استاد کریمی که بنده بازیکن ایشان بودم در مسابقه هایی که در شوروی سابق برگزار شد.

دکتر هژیر با بیان اینکه همه افراد بسکتبال بدون سهم خواهی باید در موفقیت های آینده این ورزش نقش داشته باشند ادامه داد: منتقدین باید به بسکتبال به صورت چند علمه نگاه کنند. و انتقادها مبتنی به چند علمی بودن باشد. بسکتبال باید به این نتیجه برسد مردان بزرگ در کوتاه می آیند و خدمت می کنند . همه ما باید یاد بگیریم برای مدت کوتاهی آمده ایم. خواهشم این است دوستان بزرگوار به این گردهمایی ها به عنوان یک تشکل قدرتمند قوام یافته و باهمبستگی و انسجام از پایین به عنوان نهاد مدنی فشار بیاورند تا سیستم را در مسیر تصحیح و پیشرفت قرار دهیم . کسی را حذف نکنیم و در فضای گفت و گو هر کس بداند میزان توانایی اش چقدر است آن هم برای تاثیرگذاری بر مسیر به چه اندازه می تواند اثرگذار باشد.

این استاد دانشگاه درباره کنارماندن جمعی از قهرمانان و پیشکسوتان بسکتبال در ساختار فدراسیون ها گفت: قانون انتخاباتی بخاطر ناهمگونی سطح رشد فرهنگی به خصوص در حوزه ورزش ، سبب شده ورزشکاران هویت خودشان را تعریف کرده و به عنوان قهرمان کنار بمانند که این کار تبانی را در مسائل مختلف راحت کرده است. این قانون منشا نفوذ  پوپولیسم یا عامه گرایی در ورزش پیشرفت کرده و در قانون انتخابات باید آن را تصحیح کرد . امیدوارم با تلاش تشکل های مدنی این چنینی و دوستانی که قلم می زنند آقایان زندی و رضاپور این نکات که انسداد ایجاد می کند را کنار بزنیم . خوشبختانه سیستم فکری و  خردمند و فرهنگی در معاونت فرهنگی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان وجود دارد که مطالعات وسیعی در این زمینه انجام داده است تا ورزش ایران را در مسیر رشد قرار دهد. فراموش نکنیم دانش پیراسته شده تجربه  و یافته های عملی است که باید از آن استفاده کنیم. در بسکتبال امثال سعید فتحی بر مبنای اندیشه های علمی معمار بسکتبال ایران بودند و اساتید دیگری که در این حوزه ها باید از وجودشان بهره گرفت.آخرین ویرایش: - -

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic